دیوید باخ، میلیاردر خودساخته ی آمریکایی، روش بسیار آسونی واسه پولدار شدن داره که محاله دست رد به سینه اش بزنین. اون همه شما رو به یه جور سرمایه گذاری آسون و سودمند دعوت می کنه که در هیچ روزنامه ای آگهی نشده. شاید بپرسید این سرمایه گذاری مرموز چیه که یکی از پولدارترین مردها روی کره ی زمین تجویزش می کنه؟ ادامه مقاله رو بخونین تا درس مهمی درباره سرمایه گذاری یاد بگیرین.

دیوید باخ: با روش من حتما پولدار میشید  آموزشی

چیزی که دیوید باخ رو از ۹۹ درصد مردم دنیا جدا می کنه اینه که در سن ۳۰ سالگی، به ثروتی چند میلیون دلاری رسید. اون در کتابش به نام «میلیونر اتوماتیک» می نویسه: «اگه می خواید پولدار شید، تموم کاری که باید انجام بدین اینه: تصمیمی بگیرین که بیشتر مردم دنیانمی گیرن.»

اول به خودتون پول بدین

دیوید باخ: با روش من حتما پولدار میشید  آموزشی

باخ توضیح می ده: «اولین کاری که بیشتر مردم دنیا پس از پول درآوردن انجام می ‏دهند اینه که می رن و پولشون رو به کس دیگری میدن: به صاحبخانه، به شرکت لیزینگ خودرو، به شرکت مخابرات، به دولت و چیزای دیگه ای به جز اینا و ذلک. طرز فکر این افراد اینطوری کار می کنه که بودجه جمع کردن واسه اینه که تا آخر ماه (یا آخر سال یا بازنشستگی) بتونن به این و اون پول بدن. هر چه هم تهش موند واسه خودشون بردارن.»

باخ در رد این طرز تفکر می گه: «این تصور مثل طاعون باعث می شه در مورد ی مالی حسابی پسرفت کنیم و چون این سیستم کارساز نیس، بیشتر آمریکاییا واسه پولدار شدن رو به راه های عجیب و غریبی میارن. از نظر اینا راه پول درآوردن به «برنده شدن در لاتاری»، «ازدواج کردن با آدمای پولدار»، «ارث بردن» یا «غرامت گرفتن» خلاصه می شه.» اما باخ در کتابش نوشته که واسه پولدار شدن تنها یک راه ثابت شده هست که از قضا ساده تر از همه اینهاه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دلایل سرفه طولانی و راه های علاج اون 

دیوید باخ: با روش من حتما پولدار میشید  آموزشی

«تا زمانی که تصمیم نگیرید اول به خودتون پول بدین، هیچ چیزی نیس که بتونه شما رو پولدار کنه. معنی این حرف روی خودشه. یعنی وقتی که پولی درآوردید، اولین شخصی که این پول رو بهش پرداخت می کنین خودتون هستین. اما بیشتر مردم این کار رو نمی کنن.»

باخ پیشنهاد می کنه که این کار رو خیلی ساده و با کسر کردن ۱۰ درصد از درآمد ناخالص خود و ریختن اون به حساب بازنشستگی تون شروع کنین (چیزی مثل به بیمه عمر).

اگه ۱۰ درصد براتون زیادیه و در خرج و مخارج می مانید، از کم شروع کنین اما سریع تر این کار رو شروع کنین. مثلا اول کار ۱٪ از درآمد ناخالص تون رو بذارین کنار، بعد به مرور این رقم رو به ۳٪، ۱۰٪، ۱۵٪ و ۲۰٪ برسونین.

باخ تأکید می کنه که اگه روزی تصمیم به این کار گرفتید، سعی کنین واریز شدن پول به حسابتان رو به حالت اتوماتیک در بیارین. اینطوری، هیچ وقت به در اختیار داشتن این پول عادت نمی کنین و این کار رو واسه سرمایه گذاری تون راحت تر می کنه.

اون می گه: «اگه بفهمین با اینجور پس انداز کمی، بدون زحمت، میتونین چقدر پول جمع کنین، شاخ در میارید! هر چی باشه، پولی که در جیب تون نباشه رو که نمی تونین خرج کنین.»

منبع : uk.businessinsider

 


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید